Hotel Bellevue, Bardejov - better than at home

V centre námestia sa nachádza mestská radnica. Námestiu dominuje bazilika sv. Egídia s unikátnymi 11-timi krídlovými oltármi, ktorá je klenotnicou gotického umenia a patrí medzi najvýznamnejšie národné pamiatky na Slovensku. Veľmi zaujímavý je systém mestského hradbového opevnenia s 12 baštami, kláštorný komplex, synagóga, či kostol sv. Kríža na Kalvárii.

Navštíviť môžete aj Šarišské múzeum či Múzeum ľudovej architektúry – skanzen v Bardejovských Kúpeloch, ktoré sú súčasťou historického Bardejova. Je prvým múzeom tohto druhu na Slovensku a má rozlohu 4 ha.

V Bardejovských Kúpeľoch sú minerálne pramene (alkalicko-slano-železnaté zloženie), využívajú sa na kúpeľnú liečbu dýchacích ciest, zažívacieho traktu, ale aj civilizačných chorôb, ako napr. obezita.

V okruhu 16 km od Hotela Bellevue sa na chádzajú rôzne lyžiarske strediská, zrúcanina hradu Makovica (Zborovský hrad) a množstvo turistických trás.

V okolí Bardejova sa nachádza 6 drevených kostolov východného obradu – v Krivom, Jedlinke, Lukove, Fričke, Kožanoch a Tročanoch. Kostoly sú vybavené bohato zdobenými ikonami zo 16. – 19. storočia.

Vo vzdialenosti do 100 km je možné navštíviť historické mestá Prešov ( 45 km ), Košice ( 80 km ) a Levoča ( 100 km ), kúpele Stará Ľubovňa ( 56 km ) a Vyšné Ružbachy ( 70 km ).

Zima v okolí Bardejova ponúka v rozprávkovom prírodnom prostredí rozmanité lyžiarské terény. Známe sú strediská:

  • Regetovka – 18 km severne od mesta Bardejov.
  • Nižná Polianka – stredisko rodinného typu v krásnom prostredí Nízkych Beskýd. Vzdialenosť od hotela je približne 15 km, smerom na Svidník.

Okrem spomenutých lyžiarskych stredísk Vám nenáročnú lyžovačku ponúkajú aj svahy v strediskách Kríže a Stebnícka Huta, ktoré sú od hotela vzdialené do 20 km. Pre náročnejších lyžiarov sú k dispozícii kvalitné svahy lyžiarskych stredísk Drienica, Stará Ľubovňa, Vysoké a Nízke Tatry a ďalšie.

© 2014 Hotel Bellevue ***, Bardejov / accommodation, restaurant, weddings

Card Payment

webdesign Webdesign, tvorba web stránok